ЧАС НЕ ЗАГОЇВ РАНИ АФГАНІСТАНУ

15 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

цього року ми відзначаємо 32-гу річницю виводу радянських військ з Афганістану. Згідно з Указом Президента України Леоніда Кучми  від 11 лютого 2004 р.в Україні щорічно 15 лютого відзначаємо «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав».

Важкий, сумний підсумок. Багато матерів і батьків не дочекалися своїх синів, котрі не сказали – «Мамо, я живий…». 

В народну пам’ять глибоко врізалася неоголошена афганська війна, відгомон якої ми відчуваємо й досі. Вона чорним смерчем пронеслася над просторами України, зачепила переважно прості родини робітників і селян, які віддали своїх, часто єдиних,синів до армії, не відаючи, через яке пекло їм доведеться пройти.

25 грудня 1979 року за рішенням Політбюро ЦК КПРС, очолюваного Леонідом Брежнєвим, так званий «обмежений контингент радянських військ» висадився в Афганістані на летовищах Кабула, Баграма і Кандагара. Приводом для вторгнення стало бажання тогочасного керівництва Кремля змінити очільника Афганістану – Аміна. Війська СРСР увійшли до Афганістану для підтримки прокомуністичного режиму Народно-демократичної партії Афганістану. Це поглибило протистояння всередині країни, яке переросло в громадянську війну, що триває досі.