Робота гуртожитку

Забезпечення умов для навчання та відпочинку

Учнівський гуртожиток Березнегуватського професійного ліцею радо вітає мешканців та відвідувачів!

Переконлива думка про те, що хто не жив свого часу в гуртожитку, той і студентом не був, має свою неприховану істину, бо учнівський гуртожиток – це свого роду цілий світ, хоча і відокремлений, але реальний. Тут свої закони і правила, які вимагають від мешканців активно влитися в учнівське життя, бути життєрадісними та креативними молодими людьми.

Атмосфера гуртожитку допомагає юному поколінню знаходити спільну мову з навколишнім світом, прокладати свій власний шлях у житті, домагаючись певних успіхів, разом з тим не замикатися у собі, не конфліктувати, а навчатися жити гуртом. Учнівський гуртожиток, який є в структурі ліцею та розраховані на двісті шістдесят місць, являється важливим підрозділом у навчанні та вихованні.

У гуртожитку створено сприятливі умови для проживання, навчання та відпочинку наших учнів.

У фойє облаштовано робоче місце для чергових та інформаційні стенди учнівського самоврядування. 

У відкритому доступі знаходиться кімната самопідготовки, укомплектована комп’ютерами, підручниками, методичними матеріалами та періодичними виданнями з професії. 

У гуртожитку розташовано читальну залу, де учні можуть зайнятися самопідготовкою та дізнатися здійснюють якісне інформування про нові надходження, організовують цикли книжкових виставок з питань професійної підготовки. 

Контроль за самопідготовкою учнів здійснюють чергові гуртожитку.

Також, у гуртожитку функціонує кімната відпочинку у якій учні можуть переглянути телепередачі та відеофільми різної тематики. У теплій дружній атмосфері тут проходять зустрічі з творчими особистостями, літературні вечори, бесіди та засідання учнівських клубів.

Умови проживання

 • Кімнати розраховані на 4 особи. У кімнаті є ліжка, шафи, столи, стільці.
 • Гуртожиток забезпечує мешканців спальним інвентарем (подушка, ковдра, комплект білизни, який змінюють двічі на місяць).
 • Також до додаткових послуг учнів пральні машини та швидкісний безлімітний Інтернет.
 •  

Умови поселення

 • Договір про надання послуг з проживання укладається на рік (вересень 2020 р. – червень 2021 р.) під час безпосереднього заселення в гуртожиток.
 • Заявку на поселення в гуртожиток можна заповнити протягом липня та серпня після оголошення рейтингових списків Приймальної комісії.

Учнівське самоврядування гуртожитку

Гуртожиток ліцею має власне учнівське самоврядування, яке представлене Учнівською радою гуртожитку. Вона є сполучною ланкою між адміністрацією ліцею та учнями. Учнівська рада гуртожитку має свою власну структуру. До неї входять представники кожного поверху гуртожитку, яких обирають на виборах ради гуртожитку.

Головним завданням Учнівської ради гуртожитку є захист основних життєвих прав та інтересів учнівської молоді, яка проживає в гуртожитку, шляхом постійного діалогу та співпраці між учнями й адміністрацією ліцею.

Учні, які поселені до гуртожитку, повинні знати і суворо дотримуватися «Положення про учнівський гуртожиток», «Правил внутрішнього розпорядку в гуртожитку» та умов Договору про надання послуг з проживання учня в гуртожитку.

Конкурс-огляд на кращу кімнату

З метою покращення житлово-побутових умов в гуртожитку щорічно проводяться огляди-конкурси на кращу кімнату гуртожитку.

Організатори конкурсу – адміністрація ліцею, комітет профспілки педагогічних працівників та співробітників професійного ліцею та учнівська рада гуртожитку.

Переможці огляду конкурсу нагороджуються цінними та заохочувальними призами від адміністрації ліцею, учнівського самоврядування та профспілкого комітету педагогічних працівників та співробітників училища.

Наведемо порядок у власному домі

Адміністрація гуртожитку спільно із учнівською радою здійснюють роз’яснювальну роботу серед учнів з питань збереження майна в кімнатах та місцях загального користування.

Санітарно-побутовий сектор учнівської ради контролює дотримання розпорядку дня в гуртожитку, організовує чергування учнів, турбується про нормальне функціонування побутових приміщень кухонь, душової і т.д., проводить змагання на кращу кімнату, слідкує за збереженням державного майна та дотриманням належного санітарного стану в гуртожитку.

Чергові та члени санітарно-побутового сектору учнівської ради гуртожитку щоденно здійснюють контроль за санітарним станом житлових кімнат та побутових приміщень гуртожитку. Результати перевірки висвітлюються на екрані санітарного стану.

Щосереди проводиться загальний санітарний день під час якого здійснюється генеральне прибирання гуртожитку та прилеглої території.

Пам’ятки, інструкції, пла­кати з правил пожежної та елект­робезпеки, економії води, тепла, електроенергії тощо

Правила пожежної безпеки для учнів, які проживають в гуртожитку

Знаходячись в гуртожитку необхідно дотримуватись наступних  правил пожежної безпеки:

 • не користуватись в жилих кімнатах саморобними електронагрівальними приладами (камінами, плитками та кип’ятильниками);
 • слідкувати, щоб на нагрівальні прилади не попали легкозаймисті речі (м’який інвентар, папір);
 • в гуртожитку не можна курити;
 • приносити і зберігати в кімнатах гуртожитку пожежонебезпечні речовини і матеріали, а також паливо-мастильні матеріали забороняється;
 • своєчасно проводити прибирання в кімнатах гуртожитку та виносити сміття в спеціально визначені місця. Не захаращувати проходи, нежилі кімнати та підсобні приміщення сміттям;
 • виходячи з жилої кімнати не забувайте переконатись, що всі електропобутові прилади, радіоприймачі, магнітофони, настільні лампи вимкнено;
 • постійно мати заповненими ємності для води.

У випадку пожежі:

 • терміново повідомте жильців гуртожитку, чергових про пожежу та місце виникнення пожежі, та дійте по вказівці адміністрації гуртожитку;
 • наявними засобами пожежегасіння не допускати поширення вогню;
 • прослідкувати, чи всі учні, що проживають в гуртожитку вийшли із небезпечної зони, зробити усну чи письмову перекличку жильців;
 • без потреби не відкривати (розбивати) вікна і двері, бо приплив свіжого повітря сприятиме поширенню і збільшенню горіння;
 • якщо ліквідувати пожежу не можна своїми силами, негайно вийдіть із кімнати, закрийте двері, не закриваючи на замок;
 • якщо коридори і сходові клітки сильно задимлені, залишайтесь у своїй кімнаті, відкривши вікно. Закриті і добре ущільнені двері можуть довго захищати від небезпечної температури. Повідомте жильців гуртожитку та адміністрацію гуртожитку про своє місцезнаходження.

Квест “Україна різноманітна”