Тридцятип’ятирічна річниця Чорнобильської катастрофи

Цьогоріч, 26-го квітня, минає 35 років, як на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа планетарного масштабу, яка є найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Відлуння цієї трагедії відчувається і зараз, а значить ми маємо гідно вшанувати тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров’я за те, щоб ми сьогодні могли спокійно жити і розбудовувати нашу власну державу.

 26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, що був запроваджений у вересні 2003 року. Це день, який назавжди змінив історію Чорнобильської АЕС. День, який сколихнув увесь світ та змінив ставлення до використання мирного атома. День, який змінив долі сотень тисяч людей.

 Аварія на ЧАЕС світовим співтовариством визнана найбільшою техногенною катастрофою в історії людства, а тому належне відзначення 35 річниці аварії на Чорнобильській АЕС – спільне завдання представників влади, органів місцевого  самоврядування, громадських організацій, жителів  країни та нашої області.

  «Чорнобиль» – слово, яке у кожного українця викликає сильні емоції. 35-ті роковини аварії на ЧАЕС можуть стати для всієї України та великої частини міжнародної спільноти потужним поштовхом для об’єднання зусиль.

В Березнегуватському професійному ліцеї пройшли відповідні заходи, а саме,

1. Година пам’яті «Чорнобиль не має минулого часу» (Класні керівники, дата проведення 21.04.2021 року, середовище https://classroom.google.com/ кожної групи).

2. Екологічна година «Чорнобиль…чорний біль нашої землі» (викладач біології Войцьо Р.І. дата проведення 22.04.2021, середовище відео конференції Zoom).

3. Інформаційне повідомлення «Мужність і біль Чорнобиля» (В.о. заступника з НВихР Казак Н.В., дата розміщення: 20.04.2021, середовище https://classroom.google.com/ кожної групи).

Ми складаємо данину шани та вдячності загиблим і живим героям-чорнобильцям, родинам загиблих та померлих від наслідків радіації чорнобильської біди. Пожежники, медики, військові, правоохоронці, представники багатьох інших професій з усіх регіонів нашої держави ціною власного здоров’я і самого життя відвернули смертельну для усього людства ядерну загрозу. Низький уклін і вічна дяка їм за це.